Cechy systemów CMS

Oszczędność
Jedynymi kosztami ponoszonymi podczas użytkowania systemu CMS są koszty jego wykonania. Od tej pory nie ponosi się żadnych innych kosztów, co w porównaniu do usługi ręcznej aktualizacji strony zapewni duże oszczędności.

Stała aktualizacja
Strona zawsze będzie aktualna co z pewnością docenią odwiedzający serwis. Do aktualizacji witryny wystarczy przeglądarka internetowa. System zostanie dopasowany do wymagań zleceniodawcy.

tworzenie stron www warszawa

Możliwości CMS
System zarządzania treścią umożliwia dodawanie, edycję oraz usuwanie tekstów, zdjęć, poszczególnych elementów oraz ich konfigurację. Dzięki CMS zarządzanie zawartością witryn internetowych jest niemal tak proste jak edycja dokumentów w edytorze tekstu.

Informacje dodatkowe:

domeny i hosting »
modernizacja i aktualizacje »

Aktualizacja i modernizacja stron

Strona internetowa firmy powinna być żywa - musi zmieniać się i rozwijać, tak jak rozwija się sama firma. Ważnym jej składnikiem jest na przykład dział aktualności, w którym znajdą się najświeższe informacje. Często zdarza się, ze firma chce poinformować swoich klientów o promocjach lub nowych produktach. Bywa również tak, że jakaś część strony przestaje być funkcjonalna, dezaktualizuje się lub jest po prostu zła. Wtedy należy odświeżyć stronę.

Modernizacja polega na analizie aktualnej strony i ocenie błędów w projekcie graficznym lub kodzie html. Czasami wystarczą niewielkie modyfikacje, poprawienie wyglądu i funkocjonaloności strony.

Administracja stroną jest usługą skierowaną do osób, które już posiadają swoją stronę w internecie, jednak potrzebują kogoś, kto profesjonalnie zajmie się jej serwisem. W ramach usługi administracyjnej tworzenie kopii zapasowej całości serwisu oraz opieka aktualizacyjna (zdjęcia, tekst zawarty na stronie). Efektywne zarządzanie zawartością strony www to nie tylko wprowadzanie nowych tekstów do serwisu. W zakres prac wchodzi:
 • Zmiany w strukturze nawigacji związane z okresowymi publikacjami w serwisie WWW oraz w wyniku rozwoju serwisu,
 • Zmiany wizerunkowe na stronie WWW związane np. z okresami Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Świąt Wielkanocnych
 • Zmiany w ofercie produktowej
 • Wprowadzanie wersji językowych
 • Aktualizacja treści tekstowych, w tym wprowadzanie nowych wiadomości bieżących (newsów)
 • Przygotowywanie (obróbka graficzna i optymalizacja) grafik oraz umieszczanie ich w galeriach i jako uzupełnienie informacji tekstowych
 • Okresowe działania promocyjne firmy wymagające odzwierciedlenia na stronie WWW
 • Rozwój serwisu WWW w wyniku rozwoju biznesu firmy, np.:
 • Tworzenie nowych sekcji tematycznych
 • Tworzenie nowych szablonów podstron,
 • Kreacja i wykonanie nowych grafik i animacji.
Słownik pojęć

System CMS - inaczej system zarządzania treścią (ang. Content Management System) jest to moduł (panel administracyjny) dołączany do strony, który pozwala na samodzielne zmiany treści oraz późniejszą aktualizację i rozbudowę serwisu

Redagowanie treści i ich prezentowanie na stronie opartej o CMS odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu użytkownika, najczęściej w postaci formularza www dostępnego z poziomu każdego komputera z dostępem do internetu.

Kontakt

Kontakt

AuroraWeb.pl