Długopis 3d – jaki wybrać dla dziecka i na zwrócić uwagę ?

długopis

Długopis 3D – jaki wybrać dla dziecka ?

Długopis 3D to świetny gadżet dla dorosłych jak i przede wszystkim dzieci. Dzięki pisakowi 3D rozpoczynamy przygodę z drukowaniem 3D. Długopis 3d dla dziecka nie kosztuje tak dużo, jak porządna drukarka do druku przestrzennego, co jest dużym plusem.
Proces tworzenia modeli długopisem 3D nie różni się znacząco od drukarek profesjonalnego użytku. Nie jest to jednak zaawansowana technika która niestety nie sprawdzi się przy tworzeniu zaawansowanych i precyzyjnych przedmiotów. Zanim zdecydujemy się na długopis 3d dla dzieci, warto zastanowić się nad modelem oraz kilkoma innymi aspektami pisaka. Wybór jest naprawdę duży. Długopis 3D polecamy osobą, które chcą rozwinąć swoje zdolności artystyczne, manualne oraz wyobraźnię.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze długopisu 3d dla dzieci.

Przed zakupem zwróćmy uwagę na kilka istotnych elementów, między innymi na wygodę użytkowania, bezpieczeństwo, dodatkowe akcesoria oraz oczywiście cenę.
Pierwszym z najważniejszych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę podczas zakupu pisaka 3d dla dzieci jest bezpieczeństwo. Starajmy się, aby nasze pociechy nie używały same tego gadżetu, ze względu na wysoką temperaturę materiałów. Należy przeszkolić dzieciaki, aby nie dotykały gorącej końcówki (dyszy). Warto również zwrócić uwagę na model, który oferuje nam podstawkę na biurko. Jest to również duża wygoda w przypadku chwilowej przerwy w tworzeniu. Dodatkowo również w zestawie długopisa 3d znajdziemy osłonki na palce które chronią przed oparzeniem. Rozszerzony zestaw jak nasz posiada również przeróżne szablony dzięki którym pomogą wdrożyć się dzieciom w druk 3D.

Drugim aspektem na który warto zwrócić uwagę jest wspomniana wcześniej wygoda. Jeśli nasz długopis będzie zbyt ciężki, masywny, trudny w użytkowaniu, to najprawdopodobniej nie spodoba się to naszym dzieciom i szybko odstawią gadżet. Może być to dla nich szybko męczące i nudne. Dlatego zwróćmy uwagę, czy pisak 3d jest dostosowany do wieku naszego dziecka. Powinien być lekki, mieć opcję ciągłego podawania materiału, bez konieczności ciągłego wciskania przycisku. Warto też zainwestować w sprzęt, który daje możliwość regulacji prędkości podawania filamentu, aby jak najlepiej go dostosować. Ostatnim argumentem jest kształt, ważne aby był dopasowany do dłoni dziecka, bo przedszkolaki mają mniejsze, niż na przykład nastolatki bądź dorośli.

długopis

Długopis 3d – opinie i szablony

Długopisom 3D nie udało się zyskać takiej popularności, jak precyzyjnym drukarkom 3D. Warto więc bliżej się z nimi zapoznać i nie skreślać ich od razu, jeśli oczywiście interesuje nas tematyka tworzenia obiektów trójwymiarowych. Kupując magiczny pen 3D powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na opinię na jego temat, a dowiemy się, czy np. dany model jest dobry dla początkujących. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że w przeciwieństwie do drukarek 3D, końcowy wygląd naszego dzieła leży całkowicie po naszej stronie. To, czy praca nam wyjdzie czy też nie, zależy głównie od naszych własnych umiejętności. Jeżeli nie mamy pomysłu co chcemy stworzyć tym razem, choć z doświadczenia wiemy, że głowa jest zawsze pełna pomysłów to z pomocą przychodzą szablony do długopisu 3D z wykorzystaniem projektów 2d oraz 3d. Takie szablony to świetny pomysł na początek dla każdego, gdyż ułatwią nam one pracę i pomagają doskonalić nasze umiejętności. Wielu producentów długopisów 3D dodaje takie szablony do swoich zestawów w postaci elektronicznej, które potem możemy wydrukować i działać. Praca z szablonami jest bardzo łatwa i przyjemna – wystarczy odrysować długopisem 3D rysunek z szablonu, w zależności od modelu jaki przedstawia szablon skleić ze sobą poszczególne części i gotowe! Korzystanie z szablonów do długopisów 3d szczególnie polecamy młodym osobą, które zaczynają swoją przygodę z drukiem przestrzennym 3D. Jest to również świetne rozwiązanie dla dzieci, które z łatwością mogą odrysować na przykład swoje ulubione postacie z bajek!

You May Also Like

Oryginalny tusz czy tańszy zamiennik – co wybrać?

kabel

Moduły optyczne i wiele więcej w Fibermarket

lesing IT

Leasing jako źródło finansowania sprzętu IT

Serwis Konica Minolta w Warszawie