Hakerzy, kradzieże danych, ostrzeżenia – VPN Cię chroni! 4 podstawowe argumenty

bezpieczeństwo w sieci

W Internecie czai się wiele niebezpieczeństw! Przecież zagrożenia dla użytkowników często okazują się prawdziwe: ataki hakerów mogą prowadzić do kradzieży danych lub tożsamości, a podejrzani prawnicy wysyłają ostrzeżenia! Istnieje jednak bardzo prosty sposób na skuteczną ochronę: użycie VPN! Aby dać Ci pełny przegląd tego typu urządzeń, przedstawiamy Państwu główne zalety VPN.

4 podstawowe zalety.

1. Ochrona przed atakami hakerów.

Podczas surfowania po Internecie każdy użytkownik zostawia za sobą “ślady”. Najbardziej oczywistym śladem jest jego adres IP. Dzięki temu hakerzy mogą bezpośrednio atakować Twój komputer, co może prowadzić do kradzieży danych lub tożsamości! W najgorszym przypadku atak ten może dotyczyć szczególnie wrażliwych danych bankowych i spowodować znaczne straty finansowe. Wręcz przeciwnie, każdy, kto surfuje po Internecie za pośrednictwem VPN, ukrywa swój adres IP i tym samym staje się niepodważalny!

2.Więcej filmów i seriali streamingowych.

Każdy, kto lubi oglądać filmy lub seriale, może skorzystać z dostępu do VPN na wiele sposobów. Oto dwa przykłady dotyczące Netflix. W Stanach Zjednoczonych Netflix udostępnia swoim widzom wiele treści na zasadzie podglądu lub nawet wyłączności. Korzystając z serwera VPN znajdującego się w USA, można bez problemów uzyskać dostęp do tych treści Polsce. Polacy przebywający na wakacjach za granicą mogą oglądać Netflix za pośrednictwem serwera VPN znajdującego się w Polsce i w ten sposób oglądać swoje ulubione seriale w języku ojczystym.

Exploit found with magnifying glass lupe

3. Pełna anonimowość w Internecie.

Adres IP jest wykorzystywany do określenia tożsamości użytkownika. Jeśli chcesz pozostać anonimowy, zaleca się przeglądanie Internetu przez serwer VPN w celu usunięcia swoich śladów. W ten sposób ukrywasz również swoją tożsamość.

Wskazówka dla dorosłych. Odwiedzając strony strumieniowe lub erotyczne, należy zawsze korzystać z dostępu VPN! Inaczej można by cię łatwo szantażować. W sierpniu 2017 roku wielu użytkowników “Redtube” otrzymało ostrzeżenia pocztą. Sugerowano uiszczenie opłaty w wysokości 207 euro. Odbieranie tego rodzaju poczty jest zawsze nieprzyjemnym zaskoczeniem. Na stronach erotycznych zaleca się zawsze używać VPN.

4 Cenzura i szyfrowanie w Internecie.

Niektóre kraje, takie jak Chiny, Rosja, Kuba czy Turcja stosują niezwykle restrykcyjną cenzurę państwową, dlatego wiele stron internetowych jest blokowanych! Za pomocą VPN te blokady można ominąć. Zaszyfrowane połączenie pomiędzy urządzeniem a serwerem VPN uniemożliwia stanowym zaporom sieciowym uzyskanie podglądu połączenia internetowego. VPN sprawiają, że cenzurowane lub blokowane treści są widoczne, a także chronią użytkownika przed połączeniami osób trzecich.

Znalezienie właściwego dostawcy VPN.

Rynek VPN szybko się rozwija, a wraz z nim liczba dostępnych ofert. A to nie ułatwia znalezienia odpowiedniego dostawcy VPN. Światowej sławy dostawcy są polecani zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym użytkownikom Internetu. Można korzystać oprogramowania na kilku urządzeniach równolegle, czy to PC, Mac, tablet, smartfon, czy konsola do gier.

You May Also Like

PAM i MFA

Bezpieczeństwo IT z SEBITU: MFA i PAM

Bezpieczeństwo logowania

Sieć VPN

Wirtualna Sieć Prywatna (VPN) – niezbędna we współczesnym internecie