Jak poradzić sobie z hejtem?

Hejt

Gdy zaczynasz swoją działalność na większą skalę, czyli jesteś rozpoznawalny w mediach, lub chociaż w mieście w którym mieszkasz, normalną rzeczą będzie to, że ludzie będą cię hejtowali, dlaczego? Właśnie dziś poruszymy tę kwestię.

Zacznijmy od podstawowej kwestii, jeśli chodzi o hejt, a mianowicie Nie pozwól by, hejter miał wpływ na twoje życie

O co chodzi? Dokładnie chodzi o to, że robimy coś więcej niż przeciętni ludzie, czyli zakładamy firmę, zostajemy sportowcami, muzykami, aktorami czy cokolwiek innego co nie jest “codziennością” na pewno spotkamy się z hejtem, czyli z osobami które będą chciały nas ściągnąć na niżej, takich ludzi będzie bolało, to, że ty chcesz być kimś. Dlatego nigdy pod żadnym pozorem, nie możemy przejmować się ich opiniami, Naszym zadaniem jest skupić się na naszych celach i nie przejmować się hejtem, jednak tutaj należy odróżnić dwie rzeczy – Krytykę konstruktywną od pustego hejtu:

Krytyka konstruktywna, może być przydatna i możemy z niej wyciągnąć, dużo oraz dużo się nauczyć, a hejt to hejt puste nic nie znaczące słowa które są pisane przez osoby głupie i nic nie wartościowe, którym nie wyszło więc wyżywają się na innych, próbując się dowartościować, dlatego właśnie nie powinniśmy się przejmować głupim i pustym hejtem.

Drugą czynnością jaką należy wykonać lub może której nie należy wykonywać gdy ktoś nas hejtuje to Nigdy nic nie tłumaczyć logicznie hejterowi

W przypadku gdy ktoś jest osobą upartą i z powodów jakiś własnych nie do końca okej poglądów nie chce przyznać nam racji lub chociaż dać sobie coś wyjaśnić to nie róbmy tego, to jest bez sensu, jeśli ktoś myśli, że jest najmądrzejszy i nieomylny nie zmienimy tego, to będzie tylko strata czasu, więc zamiast czas tracić na takich ludzi, lepiej myśleć co można innego zrobić, żeby być lepszym i bardziej się rozwijać, to na pewno będzie o wiele lepsze niż marnowanie czasu na ludzi którzy po pierwsze nic nie wnoszą do naszego życia a po drugie nic im nie da się wytłumaczyć, dlatego lepiej odpuścić i mieć takich ludzi gdzieś.

Twoim celem jest bycie najlepszym jedno jest pewne, gdy postanowisz sobie jakiś cel, musisz robić tak, aby nie tylko go osiągnąć, ale także być najlepszy w tym. Przykładowo jest jakiś zawodnik MMA i chce być mistrzem wagi lekkiej to w momencie, gdy zdobędzie pas, nie może przestać, a robić dwa razy więcej, żeby nie tylko być nie pokonanym, ale mieć mentalną pewność, że nikomu nie uda mu się go odebrać. Hejt to jedna z najlepszych automotywacji, o co chodzi?

Gdy ktoś w nas nie wierzy to zamiast się załamywać powinniśmy zmienić myślenie i zacząć myśleć w sposób “Nie wierzysz we mnie? Haha, to ja ci i wam wszystkim pokaże kto jest najlepszy” wtedy automatycznie nasza praca będzie jeszcze cięższa i będziemy jeszcze bardziej się starać.

Ale co tak właściwie znaczy to, że ktoś nas hejtuje? Powinniśmy się cieszyć czy raczej martwić i załamywać?

Odpowiedź jest banalna Jeżeli ktoś nas hejtuje, mamy pewność, że osiągamy sukces I to jest prawda, ponieważ ludzie zazdroszczą ci tego, że tobie się udaje, a im nie, dlatego będą chcieli cię ściągnąć w dół, po to abyś nie mógł być lepszy niż oni. A więc, gdy ktoś cię obraża, przyczepia się do czegokolwiek to znak, że masz to robić ponieważ ci to wychodzi a inni są zazdrośni.

Następną sprawą jest to, że hejterzy to są darmowi promotorzy, jak? Działa to w sposób bardzo prosty, mianowicie gdy ktoś cię hejtuje, to z automatu o tobie usłyszy więcej osób, bo ci ludzie będą chcieli zobaczyć czemu ktoś cię atakuje, a więc jest szansa, że komuś się to spodoba i zdobędziesz zwolenników tego co robisz.

Ostatnią rzeczą to jest to, że jeżeli się chcesz odegrać i jeszcze bardziej zdenerwować hejterów to sposób jest jeden bardzo prosty – osiągnij jeszcze większy sukces.

You May Also Like

Youtube vloger

Youtuber – czyli nieoficjalna profesja obecnych czasów

Jak wypromować sklep internetowy?