Oryginalny tusz czy tańszy zamiennik – co wybrać?

Posiadając drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne należy liczyć się z koniecznością regularnego zakupu nowych tuszy. Które tusze warto jednak wybrać – produkty oryginalne czy tańsze zamienniki? Odpowiedź poznasz w poniższym artykule.

Oryginalne tusze – jakie zalety niesie za sobą ich zakup?

Oryginalne tusze do drukarek to większy wydatek, ale też pewność, że na pewno będą zgodne z konkretnym urządzeniem. Zaletą jest też wydajność tuszu oraz najwyższa jakość wydruku, jaką gwarantuje jego producent – czarny tusz nie będzie się nieestetycznie rozmazywał, zaś kolorowe tusze będą wyróżniać się żywymi barwami. Zakup oryginalnych produktów, które są w pełni kompatybilne ze sprzętem, zapobiegają również nieoczekiwanym awariom drukarek, co jest bardzo ważne zwłaszcza w biurach, gdzie liczy się czas. W przypadku konieczności drukowania dokumentów na użytek firmowy, jakość jest równie istotna. Wybierając oryginalny wodoodporny tusz można mieć jednak pewność, że wszelkie dokumenty będą doskonale czytelne. 

Tańsze zamienniki tuszy – czy warto je kupować?

Zamienniki oryginalnych tuszy znacząco różnią się od nich ceną. Najbardziej ekonomicznym zakupem są zwłaszcza tusze regenerowane, wymagające samodzielnego napełniania zużytych pojemników. Skąd bierze się tak duża różnica w cenie obu produktów? Chociaż produkowane są one na bazie takiego samego atramentu, to tusze oryginalne zobowiązane są przejść przez wiele testów i spełnić rygorystyczne normy dotyczące ich jakości, co nie jest wymagane w przypadku zamienników. Wybierając ekonomiczną opcję, należy jednak liczyć się z niższą jakością wydruków oraz faktem, że niektóre urządzenia mogą podczas ich użytkowania ulec awarii. Z tego też względu, znacznie lepiej sprawdzą się one w domu, gdzie drukowanie odbywa się wyłącznie sporadycznie. 

Oryginalny tusz czy tańszy zamiennik – co wybrać?

Podsumowując powyższe zalety i wady obu rodzajów tuszy, jakie wymienione zostały powyżej, można śmiało stwierdzić, że wiele zależy od osobistych potrzeb. Każda z opcji może być korzystnym wyborem – ważne jest jednak, aby był on podyktowany zarówno indywidualnymi potrzebami, jak i rodzajem posiadanego urządzenia. Ze względu na większą wydajność i wysoką jakość wydruku, jakie zapewniają tusze oryginalne, to właśnie one sprawdzą się lepiej w użytku profesjonalnym. Niewielkiej ilości wydruków w domu w zupełności sprostać powinny natomiast tańsze zamienniki, o ile oczywiście posiadane urządzenie dopuszcza możliwość ich używania. Warto przed ich zakupem dokładnie to sprawdzić, aby nie narazić się na dodatkowe koszty, jakie będą wiązały się z koniecznością naprawy sprzętu. 

You May Also Like

kabel

Moduły optyczne i wiele więcej w Fibermarket

długopis

Długopis 3d – jaki wybrać dla dziecka i na zwrócić uwagę ?

lesing IT

Leasing jako źródło finansowania sprzętu IT

Serwis Konica Minolta w Warszawie