Smartfon do pracy w domu

Smartfon do pracy w domu

W trybie home office służbowy telefon również często jest narzędziem naszej pracy. Powinien to być solidny model, o pojemnej baterii, z opcją szybkiego ładowania, dual SIM i czytelnym ekranem. Podpowiadamy, co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, szukając idealnego smartfona do pracy z domu.


Wszechstronny smartfon do pracy zdalnej


Wydajny i wielofunkcyjny smartfon będzie uniwersalnym narzędziem w pracy – również w trybie home office. Służy przede wszystkim do prowadzenia rozmów, również w trybie wideo na wybranych komunikatorach. Dobrym i częstym wyborem są telefony flagowe, ale inwestycja w telefon do pracy nie musi wiązać się z aż tak dużym wydatkiem. Czym kierować się, szukając optymalnego modelu?


Smartfon do pracy – szeroki zakres możliwości


Jeśli kupujesz telefon, który nie zawiedzie Cię w pracy, postaw na model wyróżniający się solidną obudową, wytrzymałością, niezawodnością i imponującym zakresem możliwości. Od razu dopasuj też odpowiednie akcesoria – jak etui na Huawei P40 Lite czy iPhone 12 Pro Max. Nowoczesny smartfon umożliwia nawiązanie połączenia, spotkanie i omówienie danego tematu wideo, odebranie i wysłanie odpowiedzi na wiadomości mailowe, dostęp do dokumentów w chmurze, przygotowanie umowy czy sprawne zarządzanie kampaniami w mediach społecznościowych.


Cechy telefonu do pracy – w biurze i na home office


Wiele telefonów to solidne urządzenia z wysokiej półki, doskonale skonfigurowane, wykonane i wyposażone. Sprawdzą się równie dobrze w biurze stacjonarnym, jak i wirtualnym. Poniżej kilka głównych parametrów, które mają znaczenie podczas zakupu telefonu do pracy.


Solidny procesor. Nowoczesny i mocny procesor (np. 8-rdzeniowy) to podstawa, ale równie ważna jest wartość pamięci RAM – optymalnym wyborem będzie 6 albo 8 GB. Wydajny procesor usprawni pracę kilku aplikacji jednocześnie.


Wyświetlacz i jego wielkość. Jaka przekątna ekranu? Optymalna! Telefon musi zapewniać czytelny obraz i wysoki komfort użytkowania go w pracy, ale nie powinien być zbyt duży – najlepiej, jeśli możesz zmieścić go w kieszeni. Standardem są obecnie ekrany IPS, które gwarantują m.in. świetny kontrast. Od razu dopasuj też etui na Huawei P30 Lite czy iPhone XS czy model Xiaomi oraz szkło hartowane zabezpieczające ekran przed zarysowaniem lub stłuczeniem.


Pojemna bateria i opcja szybkiego ładowania. Bateria powinna umożliwić efektywną prac, czyli pracować jak najdłużej na jednym ładowaniu. Obecnie standardem są baterie mające 3000 mAh, ale 4000 mAh lub więcej to jeszcze lepsze rozwiązanie.


Pamięć na dane. Może okazać się, że przechowujesz dużo danych, dlatego wybierz model, który oferuje co najmniej 256 GB miejsca. Zwróć też uwagę, czy można zwiększyć tę wartość, dołączając jeszcze jedną kartę pamięci.

You May Also Like

Oryginalny tusz czy tańszy zamiennik – co wybrać?

kabel

Moduły optyczne i wiele więcej w Fibermarket

długopis

Długopis 3d – jaki wybrać dla dziecka i na zwrócić uwagę ?

lesing IT

Leasing jako źródło finansowania sprzętu IT